PROJEKTY EUROPEJSKIE - PROJEKT 2023

02.10.2023 rok

Już jest! - informujemy o rozpoczęciu rekrutacji na kolejny projekt ERASMUS +. Tym razem pojedziemy....no właśnie to na razie tajemnica, którą poznacie już wkrótce. Tymczasem zapraszamy Was do aplikowania na wyjazd. w załączeniu wymagane dokumenty.

06.11.2023 rok

Rekrutacja w toku. Komisja projektowa pracuje pełną parą. Kandydaci zgłaszają się chętnie dopytując o to, jak oceniamy ich możliwości dostania się do projektu. Miejsce wyjazdu jest już wszystkim znane. Dzięki uprzejmości ZDZ Sosnowiec udało nam się nawiązać współpracę z firma AI Rimini i w bieżącym roku pojedziemy do Włoch, do pięknego Rimini. Miejsca praktyk już czekają na uczestników mobilności. A my ciekawi jesteśmy, którzy uczniowie będą mieli okazję z nich skorzystać.

 

20.11.2023 rok

Lista "szczęśliwców" - uczestników mobilności ERASMUS + została ogłoszona. Do wyjazdu zakwalifikowali się uczniowie kierunku technik logistyk: Wieczorek Konrad, Tadrało Mikołaj, Markowska Zuzanna, Zagórna Daria, Duman Alexandra, Motyka Kacper, z kierunku technik informatyk: Gwiżdż Marcel, Talaga Adrian, Skiba Bartosz, Wieja Jakub, Słodki Mateusz, Słowiok Dawid, z kierunku technik realizacji nagrań: Patrycja Szkredka, z kierunku technik fryzjerstwa: Dałek Ksenia, Marszałek Amelia, Nieznalska Beata, Szymanek Adam, Lazarko Julia, Siluk Dawid, z kierunku: technik spedytor: Tyrała Liliana, Halam Kainga, Cieślar Martyna, Majdak Adrian, Sedziak Julia, Szpyrka Julia. Została także ogłoszona lista rezerwowa w osobach: Szklanny Julia Bartkowska Alicja, Ćwikła Marlena, Tomanek Oliwia, Kuś Paulina, Jarosz Zuzanna, Janik Jakub, Bathelt Mateusz, Kasjaniuk Tymoteusz, Nowak Magdalena, Darnikowska Julia, Gruszka Przemysław. GRATULUJEMY. I jednocześnie informujemy, że wszystkie osoby są zobowaiżane do uczestniczenia w zajęciach przygotowujących do wyjazdu (regulamin uczestnictwa w zajęciach zostanie przedstawiony - przypomniany wszystkim zainteresowanym przed rozpoczęciem piewrszego spotkania)

 

22.11.2023 rok

Wszystkich uczestników projektu ERASMUS + ZAPRASZAMY na spotkania przygotowawcze do projektu. Na "pierwszy ogień" zorganizowane zostaną zajęcia z języka włoskiego. Odbędą się one w dniach: 25.11, 01.12, 09.12 i 16.12 2023 roku. W dniu 15 grudnia 2023 roku odbęda się zajęcia kulturowe, a tuż przed wyjazdem w dniu 5 stycznia 2024 roku zajęcia pedagogiczne.

 

05.01.2024 rok

Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia przygotwujące do wyjazdu. Młodzież podekscytowana :) nie może się doczekać tego wyjątkowego dnia. Warto nadmienić, że ze względu na rezygnację z udziału w projekcie uczniów: Zuzanny Markowskiej oraz Jakuba Wiei na wyjazd zakwalifikowali się uczniowie z listy rezerwowej: Magdalena Nowak oraz Tymoteusz Kasjaniuk.

 

11.01.2024 rok

W dniu dzisiejszym uczestnicy mobilności spotkali się z Koordynatorem programu Panią Michaliną Fudalej i wspólnie rozwiązali test z języka angielskiego. Test znajduje się na platformie EU Academy. Jest to obowiązkowy punkt działania dla wyjeżdżających uczniów.

 

12.01.2024 rok

Informujemy wszystkich zainteresowanych, że w dniu 16 stycznia 2024 roku o godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie uczestników wyjazdu, ich Rodziców/opiekunów prawnych. Podczas postkania odpowiemy na wszystkie nurtujące Was/Państwa pytania. Dodatkowo pokażemy i omówimy miejsce zakwaterowania, miejsca praktyk oraz zaplanowany czas wolny. W razie braku możliwości uczestnictwa w spotkaniu prosimy o pilne umówienie się na inny, dogodny termin.

 

20.01.2024

No i wyruszyli...W sobotę około godziny 23.00 - 25 osobowa grupa wraz z 2 opiekunami wyruszyła po swoją przygodę do Włoch. Życzymy Wam bezpiecznej, spokojnej podróży i wspaniałych wrażeń z pobytu.

 

21.01.2024 rok

Uff, uczniowie wraz z opiekunami bezpiecznie dotarli na miejsce, gdzie przywitał ich sam właściciel hotelu Pan Pappano. Dzisiaj będa poznawać najbliższą okolicę, a od jutra rozpoczną praktyki zawodowe. Pozdrawiamy :)

 

23.01.2024 rok

Uczniowie już w swoich miejscach praktyk. Poinstruowani jakie zadania będą mieli do wykonania przez okres 2 tygodni. Po minach widać, że są zadowoleni :) Trzymajcie się tam ciepło i godnie się zaprezentujcie :)

 

28.01.2024 rok

Dzisiaj miły dzień, wolny od zajęć i praktyk. Warto więc wykorzystać go na poznanie i zwiedzenie pieknych Włoch. Zaplanowana wycieczka do San Marino ukazała piękno tego miejsca i pozwoliła uczniom zobaczyć kawałek historii. Czekamy na kolejne wieści od Was :)

 

03.01.2024 rok

W dniu dzisiejszym, w godzinach nocnych nasi uczniowie powrócą z Włoch. Ich przygoda się zakończyła, ale wspomnienia z pobytu na długo pozostaną z uczestnikami mobilności i ich opiekunami. W drodze można jeszcze raz pooglądać zdjęcia, przypomnieć sobie miłe chwlię, można wymienić się informacjami o zdobytych umiejetnościach i nowościach. Czekamy na Was z niecierpliwością :) Wracajcie cało i zdrowo :))

 

 

Pliki do pobrania