TECHNIK INFORMATYK - SPECJALIZACJA : TWORZENIE GIER KOMPUTEROWYCH

Technik Informatyk, symbol zawodu 351203, specjalizacja: tworzenie gier komputerowych

Technik informatyk ze specjalizacją: tworzenie gier komputerowych.

Wpisowe 50 zł, czesne 160 zł/miesięcznie (dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny obowiązują zniżki we wpłatach wpisowego i czesnego).

Nauka trwa 4 lata  i obejmuje kształcenie ogólne - przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe i przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Kierunek przeznaczony dla osób zainteresowanych projektowaniem i tworzeniem własnych programów i gier komputerowych.

Chcesz poznać zasady tworzenia gier? Nasz nowy profil to propozycja dla Ciebie.ako technik informatyk będziesz mógł realizować swoją pasję. Może w przyszłości założysz własną firmę?

Zajęcia z zakresu tworzenia gier komputerowych poprowadzi Pan Adam Cichy – developer w współpracującej z nami firmie 4EXPERIENCE. Zajęcia prowadzone będą w profesjonalnej, bogato wyposażonej pracowni ćwiczeń.

 ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA W DODATKOWYCH ZAJĘCIACH E-SPORTOWYCH! 

 W trakcie nauki zostaną poruszone między innymi takie zagadnienia jak:

• Narzędzia i technologie programowania gier

• Projektowanie grafiki 2D i 3D

• Silniki graficzne w grach

• Modelowanie w grach

• Projektowanie gier 

• Programowanie w grafice

• Multimedia w grach

• Sztuczna inteligencja w grach

• Gry sieciowe

Po zakończeniu edukacji możesz zdobyć pracę w przedsiębiorstwach i instytucjach projektujących grafikę i wykorzystujących zaawansowane modele graficzne, w grupach developerskich tworzących gry komputerowe oraz inne rozwiązania graficzne i firmach projektujących i udostępniających systemy i usługi informatyczne.

Technik informatyk potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład tego zawodu uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w dwóch obszarach branży informatycznej:

Kwalifikacja EE.08 -Montaż i eksploatacja systemów komputerów, urządzeń peryferyjnych i sieci.

Technik informatyk planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputery. Nadzoruje organizacją pracy podczas montażu. Przygotowuje do pracy systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym. Przygotowuje i konfiguruje urządzenia peryferyjne. Doradza klientowi w zakresie konfiguracji i modernizacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych.

Technik informatyk wykonuje projekt okablowania strukturalnego lokalnej sieci komputerowej. Dobiera urządzenia sieciowe, komputery, medium transmisyjne oraz oprogramowanie systemowe i narzędziowe do pracy w sieci lokalnej.

Kwalifikacja EE.09 - Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Technik informatyk projektuje i wykonuje strony internetowe, sklepy internetowe i systemy zarządzania treścią. Buduje dynamiczne witryny wykorzystujące internetowe bazy danych i usługi zdalnych serwerów. Tworzy aplikacje, skrypty i aplety wykonywane po stronie klienta oraz serwera. Administruje aplikacjami i witrynami internetowymi. Projektuje i tworzy bazy danych. Doradza klientowi w oprawie graficznej i strukturze budowanej strony. Tworzy i obrabia grafikę, dźwięk i filmy na potrzeby stron internetowych.

Zapisz się